Dažniausia problema, kuri būna 5 min po vėrimo, kad iš laimės dėl naujų auskarų visi skuba džiaugtis ir nelabai atsimena ką aš ten pasakoju, apie priežiūrą. Todėl dalinuosi svarbiausiais klausimais, kuriuos vis papildysiu, jei pastebėsiu pasikartojančias problemas.
Informaciją kiekvienas meistras pateikti gali skirtingai, ir kažin ar tai bus klaida. Tiesiog, kiekvieno meistro patirtis ir atrasti metodai gali skirtis. Aš remiuosi patirtimi ir savo medicinos žiniomis.
- Kada pradėti valyti ausis po vėrimo ir kuo valyti?
Pradėti valyti tik kitą dieną. Valyti švariomis rankomis ir tik oktiseptu. Negalima naudoti peroksido, dezinfekanto ar kitų „užpilų“, kuriuos naudojo močiutės savo jaunystės laikais. LOBE auskarai kitą dieną po vėrimo turi būti „atlaisvinami“, o kaip tai padaryti – visada pasakau vizito metu. Ir, kad ir kiek pasakočiau, kad peroksidas netinka, bent pusė mano klientų jį vistiek „pabando” 🙂
- Kaip valyti vertas vietas?
Svarbu naudoti tinkamas priemones ir viską atlikti švariomis rankomis. Verta vieta valoma iš abiejų pusių, naudojant vis kitą kosmetinį krapštuką (kuris apipurkštas gausiai oktispeto), kad nepernešti infekcijos iš nešvarios vietos į švarią. Pirmiausia išvaloma viena auskaro pusė, tada auskaras pastumiamas į priešingą pusę, ir nuvaloma kita jo pusė. Svarbu gerai nuvalyti visas pridžiūvusias limfos ar kraujo liekanas, kosmetikos ar prausimosi priemones. Nestumti auskaro „per prievartą”, tai daryti atsargiai. Jei auskarą „laiko” kraujo ar limfos krešuliukai, atsargiai juos „atmirkyti” su valančia priemone.
Svarbu, kad valymo priemonė nepatektų į ausies landą ar giliai į nosies ertmę.
- Kiek laiko valyti ir prižiūrėti?
Kiekvienas vėrimas individualus, tačiau LOBE gijimas gali tęstis 2-4 mėnesius, ausies kremzlėje ir bamboje auskarai gyja 6-12 mėnesius, o aš mėgstu šį terminą dar pratęsti iki 18 mėn. Nosies auskarų priežiūra ir gijimas tęsiasi 4-6 mėnesius.
Valyti reikia 2 kartus dienoje, o esant pavieniam poreikiui ir papildomai (po galvos plovimo, maudynių ir pan.).
Net ir pasibaigus priežiūros laikui, būtina vis kartas nuo karto pavalyti, nešioti tik aukštos kokybs metalo auskarus (tinka chirurginis plienas (med. metalas), auksas, titanas).
- Ko negalima daryti prasivėrus ausis?
Negalima dienos metu liesti nešvariomis rankomis, bet čia turbūt ir taip suprantama.
Negalima „sauso“ auskaro sukinėti/stumdyti, kuomet gijimo laikotarpiu jis gali būti „prilipęs“ prie audinių dėl kraujo ar limfos. Sukinėti reikia, tačiau tik valymo metu, kuomet viskas švaru ir „šlapia“ ir ne per daug, tiek kiek reikia išvalyti švariai auskarą.
Negalima AUSKARŲ IŠSSIVERTI, keisti ar leisti ausims kelias dienas „pailsėti“ gijimo laikotarpiu. Tiesiog negalima, nes didinate infekcijos, kraujavimo tikimybę. Taip pat galite nebeįsiverti auskaro jį išėmus, o po kelių dienų tiesiog pradurta skylė užsitrauks.
Pasibaigus auskarų vėrimui laikui – rekomenduoju VISADA nešioti auskarus, nes verta skylutė gali „užsitraukti”.
- Ką daryti jei ausis patino ar skauda?
Gijimo metu jausti diskomfortą normalu, nes ausyje atsirado žaizda (taip, tai yra žaizda, ne vien tik nekalta skylutė). Gali būti vienadienių patinimų, ypač užkliudžius vertą vietą, numiegojus. Būtina vėsinti ledu (ledo negalima dėti tiesiogiai ant odos, todėl naudokite ploną ir švarų audinį!). Būtina ir toliau valyti laikantis septikos ir antiseptikos reikalavimų. Reaguoti būtina skubiai, jei patinimas tęsiasi antra ar trečią dieną, jis didėja – reikėtų kreiptis į mane ir ieškoti priežasties, kodėl tai atsirado.
Ledas dedamas 2-3 kartus per dieną po 10-15 min. Jo poreikis individualus, bet dėkite tol, kol problema pradės gerėti. Jei problema uždelsta ir ledą pradedate dėti po mėnesio nuo problemos atsiradimo – tuomet gali tekti mėneį laiko ir gydyti esamą problemą.
Kartais gali būti reikalingas ir medikų įsikišimas, jei bus komplikacijų, todėl svarbu nepamiršti, kad tai ne tik grožio procedūra, tai yra žaizda, kuriai gyti būtina speciali ir kruopši priežiūra, bei bendra organizmo būklė.
- Kada galiu pasikeisti auskarus?
LOBE gyjimas gali tęstis 6-12 savaičių, ausies kremzlėje – 6-12 mėnesius, nosyje 4-6 mėnesius. Auskarus galima keisti tik tada, jei nustoja skaudėti, tinti ir išskirti kūno skysčiai (kraujas, limfa), o paraudimas išnyksta. Tačiau net ir užgijus rekomenduoju nuolat nešioti auskarus, nes pravertos skylės gali „užsiverti“, o tokiu atveju teks laukti kol pilnai užgis.
Auskarus reikėtų rinktis geros kokybės, o aš labai rekomenduoju chirurginio nerūdijančio plieno auskarus, kurie puikiai nešiojami, nealergizuoja, nesioksiduoja. Bent keletą metų po vėrimo vengti nešioti prastos kokybės auskarus, nes gali atsinaujinti patinimai ir alerginės reakcijos. Sidabro nerekomenduoju pirmuosius metus.
Gali pasižvalgyti ir čia https://minigi.lt/parduotuve/
- Vanduo – draugas ar priešas?
Pirmą parą tikrai nerekomenduoju vertos vietos šlapinti vandeniu. Pats vanduo vėliau nėra kenksmingas, tačiau maudynių metu naudojamos prausimosi priemonės, šampūnai – tikrai gali pabloginti gijimo procesą, todėl po galvos plovimo ir maudynių būtina švariai išsivalyti vertas vietas oktispetu.
Vieši vandens telkiniai ir baseinai yra labai geri bakterijų pernešėjai, o chloruotas vanduo – papildomas dirgiklis. Todėl rekomenduoju vengti jų gijimo metu. Po maudynių baseine ar ežere – būtina švariai išvalyti vertas vietas oktiseptu.
- Kada auskarų vėrimas nerekomenduojamas?
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu moters organizmas patiria hormonų pokyčius, o auskarų gijimo laikotarpis, dėl imuniteto pokyčių, gali būti sudėtingas. Vertis galima, bet aš rekomenduočiau neskubėti.
Sergantiems atopiniu dermatitu arba alerginiu metaliniu kontaktiniu dermatitu, yra didesnė rizika susirgti stafilokokinėmis ar streptokokinėmis odos infekcijomis.
Kūdikiams auskarų verti nerekomenduoju, nes bet kokia skylutė vaiko odoje didina riziką susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis. Be to, kūdikiui gali būti tikrai nepatogu miegoti, gali pasikeisti net ausytės forma, dėl auskarų, kurie nėra tinkami kūdikių mažoms ausytėms.
9. 3 taisyklės?
Oktiseptas, ledas, auskarų priežiūra (atlaisvinimas, keitimas, patikrinimas ar gerai užsuktas). Šias taisykles kartoju bent kelis kartus vizito metu, o pamiršus vieną iš šių punktų – atsakomybė už prasta gijimą tenka tik jums 🙂
Gintarė Jurgaitienė
Daugybė bandymų atrasti save mene, finansų ar marketingo specialybėse iki lemtingo žingsnio - ČIA.
Susiję straipsniai
2022-07-07
Kaip išsirinkti tinkamus auskarus. Arba ko negalima, ypač į kremzlę.
Yra daugybė auskarų, labai specifinių ir standartinių formų bei užsegimų. Bet…